Yasir Portal Scripti, Yasir Ziya YEŞİL tarafından tasarlanıp kodlanan portal scriptidir. Script üzerinde sadeliğe önem verilerek siyah ve beyaz tonlar ön plana çıkartılmıştır. Bu sayede sitenin hızında büyük ölçüde artış olur. Scriptin özelliklerini kısaca berlirtecek olursak ;

1. Yönetim Paneli
2. Entegre Forum Sistemi
3. Yorum Sistemi
4. Üyelik Sistemi
5. Sayfa Sistemi (Videolar, Dökümanlar, Dosyalar vb.)

Kurulum
1. İndirmiş olduğunuz zip dosyasında bulunan Site Dosyaları klasörünü açın ve içerisindeki Config.asp dosyasını bir metin editörü (notepad++, dreamweaver vs.) kullanarak açınız ve içerisinde bulunan site-adresi.com bölümüne kendi site adresinizi yazınız.
2. Daha sonra Administrator klasöründe bulunan Config.asp dosyasını açınız ve aynı şekilde onun içerisinde yazan site-adresiniz.com yazan bölüme kendi site adresinizi yazınız.
3. Database bilgilerinizin çalınmaması için Site Dosyaları klasöründeki Db klasörünün ismini değiştiriniz.
4. Db klasörünün ismini değiştirdikten sonra Site Dosyaları klasöründe bulunan Config.asp ve Administrator klasöründe bulunan Config.asp dosyasının içerisinde bulunan Database yolunu Db klasörünün adını değiştirdiğiniz şekilde ayarlayınız. Mesela Db klasörünün adını wmscriptidb olarak değiştirdiyseniz Config.asp dosyasının içerisinde yazan Db/database yazan kısımda Db yerine wmscriptidb/database olarak ayarlayınız.

Yönetici Üye Girişi Bilgileri
Kullanıcı Adı: admin
Şifre: wmscripti

Yönetici üye bilgilerini giriş yaptıktan sonra bilgilerimi değiştir linkinden değiştirebilirsiniz.

Yönetim Paneli
Şifre: wmscripti

Yönetim paneli şifresini; Site Dosyaları > Administrator > PASSWORD.asp dosyasında bulunan üst kısımdan değiştirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra dosyalarınızı sunucunuza atabilirsiniz. Hepsini doğru yaptıysanız sitenize giriş yaptığınızda siteniz çalışacaktır.

Tüm işlemleri düzgün bir şekilde yapsanızda web sayfanız hata veriyorsa;
1. Sunucunuzda veri tabanı kullanımı için veri tabanının bulunduğu klasöre okuma ve yazma izni vermeniz gerekmektedir.
2. Sunucunuzun özelliği etkin değildir.

Örn: Plesk Panel > Web Klasörleri > Ayarlar > Parent Path’e izin vermeniz gerekmektedir.

İNDİR

Yazar Hakkında

AnonimSeCReT aysa {SeCReT aysa}ozgurcesohbet@gmail.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!