WordPress Ücretsiz Köy Dernek Teması

30 Ekim 2020 Yazarı Memocan 0
WordPress Ücretsiz Köy Dernek Teması

Selam değerli Scriptbul.com Ailesi MB Tasarım firması tarafından geliştirilen ve internette kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan bu tasarım ile kendinize süper bir köy veya dernek sitesi açabilirsiniz. Veya firmanın websitesinizi ziyaret ederek pro sürümlere bakabilirsiniz. Yeşil renklere hakim olan bu tasarımda bir köy dernek sitelerinde ne gerekli ise düşünülmüş temaya yerleştirilmiş slider, haberler, duyurular gibi bir çok alan mevcut.
Tema ile ilgili gerekli kurulum bilgileri konu içerisinde mevcuttur.

Kurulum

 1. Tema ve eklenti dosyalarını ftp ye yükleyin
 2. Temayı ve tüm eklentileri aktif edin.
 3. Temayı aktif ettiğinizde lisans uyarısı alıcaksınız. Lisansınızı oluşturmak için buraya tıklayın. Açılan yere temayı kurucağınız sitenizin adını siteismi.com şeklinde www http / vs olmadan aynen örnek olarak wordpresstemalari.gen.tr şeklinde yazıp Şifreleyi seçerek işlemi yap diyerek lisans kodunuzu oluşturuyorsunuz. alıcağınız lisans kodu cca63574784cd57c40fdb9b64f51962d bu tarz bir kod olucak bu kodu şu şekilde düzenliyoruz. CCA6-3574-784C-D57C-40FD-B9B6-4F51-962D Yani tüm karakterleri büyük harfle yazarak 4er haneden sonra araya çizgi koyuyoruz. kısacası aynen bu hale sokuyoruz. CCA6-3574-784C-D57C-40FD-B9B6-4F51-962D aldığımız bu kodu tema içindeki lisans.php içinde bulunan lisans kodu ile değiştiriyoruz. işlem tamamdır.
 4. Tema ayarları olarak yapmanız gereken ayarlardan ilki 3 adet menü oluşturmak
 5. Görünüm > menüler sayfasından 3 adet menü oluşturun. 1- ana menü – 2 üst menü 3 hızlı menü
 6. Açtığınız bu menüleri temaya bağlamak için yine görünüm > menüler > konumları düzenle bölümünden açtığınız menüleri eşleştirip kaydedin.
 7. Bir sonraki ayarımız ise tema anasayfamızdaki hangi bölüm hangi kategoriden çekicek kaç adet çekicek bunu belirleyeceğimiz alan. Bu ayarı yapmazsanız Temada her bölüm tüm yazıları çeker.
 8. Bunun için tema ayarları bölümüne gelip anasayfa ayarları ve yan alan ayarlarından basitçe yapabilirsiniz
 9. Tabi bunu yapmadan önce kategorilerinizi açmanız gerekmektedir. ve kategorinizde yazınız yoksa eğer tema ayar panelinde kategorileriniz görünmeyebilir
 10. Temadaki yazı resimleri öne çıkarılmış görsel olarak eklenmektedir.
 11. Manşet (slayt) resimleri yazılar > yeni ekle ile özel alanlar kısmından manset özel alan adı ile resim linkini ekleyerek ekleniyor.resim linkinde tr karakter olmaması ve mevcut sitenizden başka bir site ile link verilmemesi gerekiyor (slayt için geçerli)
 12. logo yükleme tema ayarlarından gerçekleşiyor

DEMO

İNDİR