BŞ & UWN Flash Oyun ScriptiBurak Şimşek tarafından ASP olarak tasarlanıp kodlanan bir Uzmanweb Flash oyun scripti dir. Script içerisinde bir çok özellik mevcut bunları aşağıda görebilirsiniz.

Özellikleri
1. Kategori listesi, oyun arama, rastgele oyun, yeni eklenen oyunlar ve popüler oyunlar gösterilmektedir.
2. Son eklenen oyunlar, en çok oylanan oyunlar gibi konuları anasayfada görebilirsiniz.
3. İletişim bölümü
4. Admin paneli yönetimi
5. Yorum ve puanlama sistemi
6. Hatalı oyun bildirimi
7. Oyunu açtığınızda oyunla ilgili açıklama ve kullanım detayları
8. Duyurular bölümü
9. Reklam alanları
10. Güvenlik için zararlı kodları engelleme ve temizleme özelliği bulunmaktadır.
11. Üyelik sistemi

Kurulumu
1. Öncelikle database adını düzenlemenizi öneriyorum asp scriptlerde databaseler açık olarak bulunabiliyor. Bunun için Site Dosyaları > db > oyun.mdb dosyasının adını değiştiriniz. Mesela oyunwmscripti.mdb yapınız. Bunu yaptıktan sonra Site Dosyaları > inc_ayarlar.asp dosyasını açınız ve içerisinde bulunan strDBPath = Server.MapPath(“db/oyun.mdb”) bölümündeki “db/oyun.mdb” kısmını az önce değiştirmiş olduğunuz yeni db ismi ile değiştiriniz yani “db/oyunwmscripti.mdb” olarak değiştiriniz.
2. Dosyaları sunucunuza atınız.
3. db klasörüne yazma izni veriniz. Aksi halde admin paneline giriş yapamayabilirsiniz.

Yeni oyun eklemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Oyun Ekle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan formda oyunun kategorisini seçtikten sonra oyunun adını, açıklamasını, kullanma klavuzunu, anahtar kelimelerini, küçük resminin adresini, oyunun bulunduğu adresini yazınız ve yorum işlemini seçiniz. Bu bilgileri girdikten sonra Oyunu Ekle düğmesini tıklayınız.

Oyun düzenlemek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Oyun Düzenle bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada oyunların listesi bulunmaktadır. Düzenlemek istediğiniz oyunun üzerine tıklayınız. Açılacak olan formda gerekli bilgileri yazarak Oyunu Güncelle düğmesini tıklayınız.

Oyun silmek için;
Yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Oyun Sil bağlantısına tıklayınız. Açılacak olan sayfada oyunların listesi bulunmaktadır. Silmek istediğiniz oyunun üzerine tıklayınız ve onaylayınız.

Hatalı oyunlar nedir;
Sitenizin ziyaretçilerinin oyunları oynayamamasından kaynaklanan hatalarda size yaptığı bildirimlerin listesidir. Bu sayfayı açtığınızda hatalı oyunların listesini görebilirsiniz. Eğer herhangi bir oyunda hata varsa gerekli düzenlemeyi yapabilir, silebilir veya hatası yoksa bu listeden çıkartabilirsiniz. Bu sayfaya ulaşmak için yönetim panelinize kullanıcı adı ve parola ile giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Yönetim Menüsü kısmından Hatalı Oyunlar bağlantısına tıklayınız.

İNDİR

Yazar Hakkında

AnonimSeCReT aysa {SeCReT aysa}ozgurcesohbet@gmail.com

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • oyun
      oyun 25 Mart 2021

      Hocam bunun Rar şifresi nedir acaba


Sen de Yorumla!